Tel: (+420) 474 654 077
 • HISTORIE ŠKOLY

  Ve školní kronice (psané samozřejmě německy) , která zaznamenává první informace o zřízení této školy je psáno: " Na zasedání městské školní rady dne 22.12.1902 byla probrána otázka zřízení Měšťanské školy pro chlapce a dívky. Při audienci ve Vídni na příslušných ministerstvech zjistili členové poselství, že jirkovskou žádost o zřízení

  Státní reálky předcházelo již 34 žádostí jiných měst, která byla v pořadníku před jirkovskými. Návrh o zřízení a stavbu školy byl předán vedení města a přiškolených obcí. Usnesení místní rady z 25.1.1903 neodsouhlasilo výstavbu měšťanské školy, zástupci rady se nedohodli. Na výstavbu mělo přispět nejen město, ale i přiškolené obce (Kyjice /protestoval zástupce Kyjic/, Vinařice, Jindřišská atd.).

  více informací
 • MÚZA ▪ TALENT ▪ PÍLE

  Úryvek z umělcova deníku:

  ...tahle práce je krásná a šílená v tom, že nádeničíte s kladivem a dlátem, rozbíjíte skálu, lezete po lešení a po kolenou v prachu, v blátě, na slunci a zároveň vám úžasně maká mozek a cit. Je to spojení tvrdé fyzické práce a velkého duševního vypětí. Řešíte technické záležitosti stavby a zároveň přemýšlíte o výtvarné stránce sochy a snažíte se při randálu nástrojů a v oblacích prachu slyšet svůj vnitřní hlas a cit. Je to velké dobrodružství propojit tohle všechno dohromady. Moje štěstí vzniká v těchto propojených chvílích, když jsem sám v ateliéru a dílo se vylupuje. Jak já říkám, „začíná mluvit".

  fotogalerie
 • RED DWARF Band

  Red Dwarf Band je taneční orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000, pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou, a s tím i částečně souvisí název jejich druhého CD – Zpátky v červeném. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

  více informací
 • MĚSTO JIRKOV

  Z Historie

  Počátek dějin města Jirkova není příliš jasný a je kladen do poslední třetiny 13. století. Avšak tvrzení, že byl Jirkov v roce 1269 založen z podnětu krále Přemysla Otakara II....

  Červený hrádek

  Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek.....

  fotogalerie
 • ARTalent

  školní časopis

  Redakce ARTalent pracuje ve složení:

  • Mgr. Miroslava Raková ( rak )

  • Mgr. Marie Hánová ( ham )

  • Ivana Švejkarová ( švi )

  • Mgr. Šárka Bečvářová ( ŠB )

  • Romana Olivíková ( oli )

  více informací
 • Přátelé školy

  Vážení a milí…

  …návštěvníci našich webových stránek, děkuji vám, že se zajímáte o naši školu a dění kolem ní a jako takový malý bonus jsem pro vás připravila tento koutek. Je to takové komorní setkání s lidmi, kteří toho sami v životě dokázali velmi mnoho, před jejichž uměním smekáme, vážíme si jich a obdivujeme je nejen za jejich obrovské umění, ale především za to, že zůstali stále lidmi.Tato sekce vznikla s jejich laskavým svolením, takže fotografie i nahrávky jsou tu pro vaše potěšení a také jako poděkování těmto lidem, které máme rádi.

  Milena Sailerová

  více informací

Přehlídka mladých klavíristů

Ve dnech 5. – 7. října se do litvínovské základní umělecké školy sjeli učitelé klavíru z celého kraje na každoroční Víkendový klavírní seminář. V rámci semináře se v pátek odpoledne konala Přehlídka českých a německých klavíristů do 16 let. Repertoár mladých pianistů byl sestaven výhradně ze skladeb českých a německých skladatelů. Přehlídky se zúčastnila také žákyně naší školy Zuzana Janda z klavírní třídy paní učitelky Miroslavy Rakové. Za svůj výkon získala od poroty 1. cenu a zároveň obdržela diplom pro nejmladšího oceněného účastníka. Zuzance gratulujeme a přejeme jí mnoho dalších pěkných chvil strávených u klavíru.

 

Více informací

Vynikající Smetanovo trio v Jirkově

Svou již 44. koncertní sezónu zahájí Kruh přátel hudby Jirkov říjnovým koncertem, na němž vystoupí jeden z nejprestižnějších komorních souborů, Smetanovo trio. Soubor slaví velké úspěchy doma i v zahraničí, kde prezentuje české muzikantství a hudbu českých skladatelů. V současné době hraje trio ve složení Jitka Čechová – klavír, Radim Kresta – housle a Jan Páleníček – violoncello. Všichni jsou jak vynikající sólisté, kteří virtuózně ovládají své nástroje, tak vynikající komorní hráči, kteří se báječně sešli v muzikantském cítění. Odborná kritika oceňuje výjimečné sólistické kvality, brilantní techniku, dynamičnost hry a perfektní souhru. Krom koncertní činnosti Smetanovo trio natočilo také celou řadu CD u domácích i zahraničních společností, což mu přineslo mnoho prestižních ocenění. To poslední bylo v r. 2017 od BBC Music Magazine Awards v oblasti komorní hudby, za soubornou nahrávku trií B. Martinů, v celosvětovém hlasování o nejlepší komorní CD roku. Jedinečnou příležitostí poslechnout si tento vynikající soubor bude koncert v úterý 16. října 2018 od 18.30 hod. v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově. V programu zazní díla S. Rachmaninova, A. Dvořáka a jirkovskou premiéru bude mít Trio č.3 A. Zemlinského.

 

Více informací

Jirkovský Písňovar 2018 – závěrečná neděle

Jirkovský Písňovar 2018 už je dnes historií. Trval již tradičně tři dny a sešly se tu stovky mladých lidí, kterým není muzika vzdálená a kteří svým talentem rozdávají kolem sebe nadšení a radost. Neděle patřila nejprve workshopům, o které se postarali Michal Hájek, Endru a Jen Hovorka a odpoledne pak koncertům v regionu. A tady jsou fotky z nedělních akcí….vzpomínejte a těšte se na Jirkovský Písňovar 2019!

Více informací

Jirkovský Písňovar 2018 – soutěžní sobota

……a jak vypadal celý soutěžní sobotní den, to si můžete prohlédnout na následujících fotkách. Snad vám tyto střípky pomohou vytvořit si obrázek o úžasné atmosféře, která všechny přítomné po celou sobotu na zámku provázela….

Ještě jednou přidávám i výsledkovou listinu a už se těším na Jirkovský Písňovar 2019!

Výsledková listina – JP 2018

Více informací

Jirkovský Písňovar 2018 – výsledky

Také jste zvědaví, kdo letos porotu Jirkovského Písňovaru oslovil nejvíce? A kdo bude zpívat na zahajovacím koncertě Jirkovského Písňovaru 2019? Nebo snad jste zvědaví na to, kdo si letos odveze hlavní cenu festivalu – Jirkovského rytíře? Tak v tuto chvíli už se to dozvíte – je to VŠELIJAK Praha! A kdo jste je slyšeli, tak víte, že je to vítězství zasloužené.

Výsledková listina – JP 2018

 

 

Více informací