Tel: (+420) 474 654 077
 • HISTORIE ŠKOLY

  Ve školní kronice (psané samozřejmě německy) , která zaznamenává první informace o zřízení této školy je psáno: " Na zasedání městské školní rady dne 22.12.1902 byla probrána otázka zřízení Měšťanské školy pro chlapce a dívky. Při audienci ve Vídni na příslušných ministerstvech zjistili členové poselství, že jirkovskou žádost o zřízení

  Státní reálky předcházelo již 34 žádostí jiných měst, která byla v pořadníku před jirkovskými. Návrh o zřízení a stavbu školy byl předán vedení města a přiškolených obcí. Usnesení místní rady z 25.1.1903 neodsouhlasilo výstavbu měšťanské školy, zástupci rady se nedohodli. Na výstavbu mělo přispět nejen město, ale i přiškolené obce (Kyjice /protestoval zástupce Kyjic/, Vinařice, Jindřišská atd.).

  více informací
 • MÚZA ▪ TALENT ▪ PÍLE

  Úryvek z umělcova deníku:

  ...tahle práce je krásná a šílená v tom, že nádeničíte s kladivem a dlátem, rozbíjíte skálu, lezete po lešení a po kolenou v prachu, v blátě, na slunci a zároveň vám úžasně maká mozek a cit. Je to spojení tvrdé fyzické práce a velkého duševního vypětí. Řešíte technické záležitosti stavby a zároveň přemýšlíte o výtvarné stránce sochy a snažíte se při randálu nástrojů a v oblacích prachu slyšet svůj vnitřní hlas a cit. Je to velké dobrodružství propojit tohle všechno dohromady. Moje štěstí vzniká v těchto propojených chvílích, když jsem sám v ateliéru a dílo se vylupuje. Jak já říkám, „začíná mluvit".

  fotogalerie
 • RED DWARF Band

  Red Dwarf Band je taneční orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000, pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou, a s tím i částečně souvisí název jejich druhého CD – Zpátky v červeném. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

  více informací
 • MĚSTO JIRKOV

  Z Historie

  Počátek dějin města Jirkova není příliš jasný a je kladen do poslední třetiny 13. století. Avšak tvrzení, že byl Jirkov v roce 1269 založen z podnětu krále Přemysla Otakara II....

  Červený hrádek

  Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek.....

  fotogalerie
 • ARTalent

  školní časopis

  Redakce ARTalent pracuje ve složení:

  • Mgr. Miroslava Raková ( rak )

  • Mgr. Marie Hánová ( ham )

  • Ivana Švejkarová ( švi )

  • Mgr. Šárka Bečvářová ( ŠB )

  • Romana Olivíková ( oli )

  více informací
 • Přátelé školy

  Vážení a milí…

  …návštěvníci našich webových stránek, děkuji vám, že se zajímáte o naši školu a dění kolem ní a jako takový malý bonus jsem pro vás připravila tento koutek. Je to takové komorní setkání s lidmi, kteří toho sami v životě dokázali velmi mnoho, před jejichž uměním smekáme, vážíme si jich a obdivujeme je nejen za jejich obrovské umění, ale především za to, že zůstali stále lidmi.Tato sekce vznikla s jejich laskavým svolením, takže fotografie i nahrávky jsou tu pro vaše potěšení a také jako poděkování těmto lidem, které máme rádi.

  Milena Sailerová

  více informací

……

…..a takhle dnes zpívaly Světlušky při rozsvěcení vánočního stromku na nám. E. Beneše. Tak hezké adventní dny, přátelé.

Více informací

Mikulášský koncert

Mikulášský koncert byl hezkým a milým začátkem zimního prosincového měsíce a byla tak zahájena předvánoční šňůra koncertů naší školy. Koncerty se budou konat nejen u nás ve škole, ale také třeba v Jirkovském divadle či v Jacques Café v Chomutově. Mikulášský koncert se většinou připravuje pro žáky z nižších ročníků, protože ti jsou nejvíce natěšeni, kdy se v koncertním sále objeví Mikuláš. Závěr koncertu za přítomnosti Mikuláše, anděla a dvou neposedných čertíků byl zpestřením pro malé žáčky i dospělé posluchače. Účinkující byli za svůj hudební výkon Mikulášem obdarováni sladkou odměnou.

Více informací

Adventní výrobky 2019

Už je to tak, v neděli byla první adventní neděle, takže nám začíná sváteční měsíc, který vyvrcholí vánočními svátky a posléze i Silvestrem a Novým rokem. Je to takové magické období, kdy se většina lidí cítí krásně, jinak, mají k sobě blíž, a nechybí jim pochopení pro ty, kteří se zrovna nacházejí v těžké životní situaci a potřebují pomoc druhých. Proto je tohle období tak krásné a proto ho máme všichni tak rádi. Je i obdobím setkávání a pohody, a my jsme pro vás připravili spoustu akcí, kde můžete rozjímat, setkávat se, popovídat si a zároveň můžete i pomoci. Konkrétně tím, že si zakoupíte některý z adventních výrobků, které jsme připravili na adventní prodej, v pondělí, 9. prosince 2019, na náměstí E. Beneše. Prodávat budeme již na Mikulášském koncertě v naší škole, v úterý, 3.12.2019. Jistě si vyberete něco pěkného pro sebe, nebo pro své milé jako dárek.

Těmi dalšími akcemi, na které bych vás ráda pozvala, je Vánoční výstava výtvarného oboru a Vánoční koncert oboru hudebního, 12.12., a pak ještě Vánoční koncert orchestru Red Dwarf Band, 17.12. v Jirkovském divadle. Takže se máme všichni na co těšit a jistě se uvidíme a uslyšíme nejen na uvedených koncertech. Těšíme se!

Více informací

Pozvánka

Více informací

Podzimní koncert

Podzimní koncert každoročně přichází v čase, kdy už to venku není nijak vábné, kdy je brzy tma a kromě mlhy také často mrholí…tedy nic, na co bychom se nějak zvlášť těšili. Ale jedno pozitivum tohle roční období přeci jenom má – zbývá nám více času na akce, které se konají pod střechou. Takže Podzimní koncert, na kterém se ve čtvrtek představili žáci naší školy, byl vskutku příjemný – v teple, suchu a ještě v pohodové atmosféře. Účinkujícím, ani publiku nevlídné počasí nevadilo, protože výkony byly krásné, repertoár pestrý a děti hrály s radostí, bez trémy, profesionálně. Byl to už takový začátek předvánoční šňůry koncertů a já doufám, že se na ty další těšíte stejně, jako já.

Více informací