Tel: (+420) 474 654 077
 • HISTORIE ŠKOLY

  Ve školní kronice (psané samozřejmě německy) , která zaznamenává první informace o zřízení této školy je psáno: " Na zasedání městské školní rady dne 22.12.1902 byla probrána otázka zřízení Měšťanské školy pro chlapce a dívky. Při audienci ve Vídni na příslušných ministerstvech zjistili členové poselství, že jirkovskou žádost o zřízení

  Státní reálky předcházelo již 34 žádostí jiných měst, která byla v pořadníku před jirkovskými. Návrh o zřízení a stavbu školy byl předán vedení města a přiškolených obcí. Usnesení místní rady z 25.1.1903 neodsouhlasilo výstavbu měšťanské školy, zástupci rady se nedohodli. Na výstavbu mělo přispět nejen město, ale i přiškolené obce (Kyjice /protestoval zástupce Kyjic/, Vinařice, Jindřišská atd.).

  více informací
 • MÚZA ▪ TALENT ▪ PÍLE

  Úryvek z umělcova deníku:

  ...tahle práce je krásná a šílená v tom, že nádeničíte s kladivem a dlátem, rozbíjíte skálu, lezete po lešení a po kolenou v prachu, v blátě, na slunci a zároveň vám úžasně maká mozek a cit. Je to spojení tvrdé fyzické práce a velkého duševního vypětí. Řešíte technické záležitosti stavby a zároveň přemýšlíte o výtvarné stránce sochy a snažíte se při randálu nástrojů a v oblacích prachu slyšet svůj vnitřní hlas a cit. Je to velké dobrodružství propojit tohle všechno dohromady. Moje štěstí vzniká v těchto propojených chvílích, když jsem sám v ateliéru a dílo se vylupuje. Jak já říkám, „začíná mluvit".

  fotogalerie
 • RED DWARF Band

  Red Dwarf Band je taneční orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000, pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou, a s tím i částečně souvisí název jejich druhého CD – Zpátky v červeném. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

  více informací
 • MĚSTO JIRKOV

  Z Historie

  Počátek dějin města Jirkova není příliš jasný a je kladen do poslední třetiny 13. století. Avšak tvrzení, že byl Jirkov v roce 1269 založen z podnětu krále Přemysla Otakara II....

  Červený hrádek

  Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek.....

  fotogalerie
 • ARTalent

  školní časopis

  Redakce ARTalent pracuje ve složení:

  • Mgr. Miroslava Raková ( rak )

  • Mgr. Marie Hánová ( ham )

  • Ivana Švejkarová ( švi )

  • Mgr. Šárka Bečvářová ( ŠB )

  • Romana Olivíková ( oli )

  více informací
 • Přátelé školy

  Vážení a milí…

  …návštěvníci našich webových stránek, děkuji vám, že se zajímáte o naši školu a dění kolem ní a jako takový malý bonus jsem pro vás připravila tento koutek. Je to takové komorní setkání s lidmi, kteří toho sami v životě dokázali velmi mnoho, před jejichž uměním smekáme, vážíme si jich a obdivujeme je nejen za jejich obrovské umění, ale především za to, že zůstali stále lidmi.Tato sekce vznikla s jejich laskavým svolením, takže fotografie i nahrávky jsou tu pro vaše potěšení a také jako poděkování těmto lidem, které máme rádi.

  Milena Sailerová

  více informací

Zápis nových žáků 2019/2020

     

Více informací

Rodinné muzicírování 2019

Když se v rodině muzicíruje a z generace na generaci se předává láska k hudbě, ale samozřejmě spolu s povinností pravidelného cvičení, je to vždycky krásné. A když se pak rodina odváží přijít na pódium našeho koncertního sálu, je to takový malý zázrak. A ten se stává každým rokem touhle dobou v naší škole. Právě čtvrteční koncert s názvem Rodinné muzicírování mi zase znovu připomněl, jaká je to vzájemná radost a jaká je to vzájemná pýcha – rodičů na jejich dítě a dítěte na jeho rodiče. Je to zároveň i velký kus odvahy, ale já myslím, že stojí za to. A je úplně jedno, jestli je vystoupení dokonalé, nebo se vloudí sem tam nějaká chybička, důležitá je společná příprava a cvičení a pak také společná zodpovědnost a radost. A tyhle chvíle pak zůstanou už navždy v mysli všech protagonistů. Tak ještě přidám pár fotek na památku a děkuji.

Více informací

Parforsní kňour 2019

V sobotu 18. května 2019 se konal na Lučinách 12. ročník soutěže mysliveckých trubačů v rámci výstavy trofejí Vojenských lesů a statků ČR. Soutěž organizuje Dana Vajcová a v porotě má vždy odborníky ve hře na tyto nástroje. Letošního ročníku se zúčastnilo i několik našich žáků. Sólově vystoupila tři děvčata v kategorii do osmnácti let – Adéla Bogárová, Veronika Zachová, a Eliška Stránská, v kategorii nad osmnáct let Petr Kub. Až na ostřílenou Veroniku to pro ostatní byla první soutěž, které se účastnili. Veronika Zachová získala v kategorii sólo 1. místo. Tato tři děvčata utvořila nedávno nový soubor s názvem AVE (počáteční písmena jejich jmen) a tento soubor získal 2. místo.

Nehodnotí se jen podaný výkon, ale také se boduje celkový dojem. A do toho nezbytně spadá i oblečení a úprava zevnějšku. Děvčata mají nové krásné oblečení, za něž vděčíme paní Martině Frydrychové, která zaplatila látku, paní Blance Kvapilové, která je ve velmi krátkém termínu ušila, a samozřejmě vedení školy, které zaplatilo ušití. I když den nezačal krásným počasím, během dopoledne vysvitlo sluníčko a děvčata soutěžila v plné parádě.

Více informací

Vivat Tango

Řekne-li se argentinské tango, vybaví se nám jméno argentinského mistra tohoto žánru Astora Piazzoly, hudebního skladatele a hráče na bandoneon. Piazzola vytvořil nový žánr, nový barevný hudební svět plný emocí, Tango nuevo. Nové tango, které překračuje hranice žánrů, učarovalo i akordeonistovi Ladislavu Horákovi a violoncellistovi Petru Nouzovskému, dvěma vynikajícím hudebníkům, v jejichž mistrovském podání se to okouzlení šíří k posluchačům po celém světě. Neobvyklé spojení akordeonu s violoncellem inspiruje interprety k hledání nových barev, nových zvukových možností a technických fines a v tomto směru si oba pánové padli do noty. Dokážou přednést Piazzolovu hudbu se všemi jejími nuancemi, technicky dokonale, s citem , vášní a pokorou. CD s názvem Vivat Tango zvítězilo v silné konkurenci nahrávek z celého světa a odneslo si cenu „Nejlepší violoncellové  CD r.2014“  The Violoncello Foundation New York. V repertoáru dua najdeme hudbu všech století, s akcentem na díla A. Piazzoly a soudobých českých skladatelů, kteří pro duo píší. V dnešní uspěchané době je koncert Vivat Tango blahodárným osvěžením. Neváhejte a dejte se strhnout brilantností výkonů a stylem se silným puncem originality v úterý 21. května od 18.30 hod. v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově. Krom skladeb A. Piazzoly zazní díla J. Bragata, R. Gallianiho, A. Dvořáka, V. Trojana a G. Hermosy.

Více informací

Pozvánka

Více informací