Tel: (+420) 474 654 077
 • HISTORIE ŠKOLY

  Ve školní kronice (psané samozřejmě německy) , která zaznamenává první informace o zřízení této školy je psáno: " Na zasedání městské školní rady dne 22.12.1902 byla probrána otázka zřízení Měšťanské školy pro chlapce a dívky. Při audienci ve Vídni na příslušných ministerstvech zjistili členové poselství, že jirkovskou žádost o zřízení

  Státní reálky předcházelo již 34 žádostí jiných měst, která byla v pořadníku před jirkovskými. Návrh o zřízení a stavbu školy byl předán vedení města a přiškolených obcí. Usnesení místní rady z 25.1.1903 neodsouhlasilo výstavbu měšťanské školy, zástupci rady se nedohodli. Na výstavbu mělo přispět nejen město, ale i přiškolené obce (Kyjice /protestoval zástupce Kyjic/, Vinařice, Jindřišská atd.).

  více informací
 • MÚZA ▪ TALENT ▪ PÍLE

  Úryvek z umělcova deníku:

  ...tahle práce je krásná a šílená v tom, že nádeničíte s kladivem a dlátem, rozbíjíte skálu, lezete po lešení a po kolenou v prachu, v blátě, na slunci a zároveň vám úžasně maká mozek a cit. Je to spojení tvrdé fyzické práce a velkého duševního vypětí. Řešíte technické záležitosti stavby a zároveň přemýšlíte o výtvarné stránce sochy a snažíte se při randálu nástrojů a v oblacích prachu slyšet svůj vnitřní hlas a cit. Je to velké dobrodružství propojit tohle všechno dohromady. Moje štěstí vzniká v těchto propojených chvílích, když jsem sám v ateliéru a dílo se vylupuje. Jak já říkám, „začíná mluvit".

  fotogalerie
 • RED DWARF Band

  Red Dwarf Band je taneční orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000, pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou, a s tím i částečně souvisí název jejich druhého CD – Zpátky v červeném. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

  více informací
 • MĚSTO JIRKOV

  Z Historie

  Počátek dějin města Jirkova není příliš jasný a je kladen do poslední třetiny 13. století. Avšak tvrzení, že byl Jirkov v roce 1269 založen z podnětu krále Přemysla Otakara II....

  Červený hrádek

  Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek.....

  fotogalerie
 • ARTalent

  školní časopis

  Redakce ARTalent pracuje ve složení:

  • Mgr. Miroslava Raková ( rak )

  • Mgr. Marie Hánová ( ham )

  • Ivana Švejkarová ( švi )

  • Mgr. Šárka Bečvářová ( ŠB )

  • Romana Olivíková ( oli )

  více informací
 • Přátelé školy

  Vážení a milí…

  …návštěvníci našich webových stránek, děkuji vám, že se zajímáte o naši školu a dění kolem ní a jako takový malý bonus jsem pro vás připravila tento koutek. Je to takové komorní setkání s lidmi, kteří toho sami v životě dokázali velmi mnoho, před jejichž uměním smekáme, vážíme si jich a obdivujeme je nejen za jejich obrovské umění, ale především za to, že zůstali stále lidmi.Tato sekce vznikla s jejich laskavým svolením, takže fotografie i nahrávky jsou tu pro vaše potěšení a také jako poděkování těmto lidem, které máme rádi.

  Milena Sailerová

  více informací

Léto…..

Ani se tomu nechce věřit, ale už nám začal druhý prázdninový týden. Dva měsíce sice vypadají jako docela dlouhá doba, ale však víte, jak to je – to pěkné utíká mnohem rychleji, než to horší. A tak se musíme snažit, abychom si letní dny užili dosyta, přesně podle svého, abychom načerpali hodně sil a poznali mnoho nového. A protože já mám prostě léto spojené s barvou i vůní levandule, přeji vám, aby vám léto úžasně vonělo, aby bylo plné barev i chutí, aby utíkalo pomalu a aby vám na něj zůstalo i v zimě mnoho krásných a milých vzpomínek. Krásné léto, přátelé!

Více informací

…já jsem malej, ale šikovnej

 

Kdo by neznal tuhle hlášku! Pochází z roku 1994 a je, samozřejmě, z pohádky Zdeňka Trošky, Princezna ze mlejna. A tím, kdo tahle slova vyslovil, je malý, neposedný čertík. A tak jsme si na pondělním představení třídy A literárně-dramatického oboru mohli připomenout nejen postavu čertíka, ale také vodníka, knížete, mlynáře, čarodějnice a samozřejmě těch dvou nejdůležitějších – postavu Elišky a Jindřicha. Dějem nás provázela vypravěčka, takže kdyby někdo náhodou nějaký dílek zapomněl, vypravěčka mu ho připomněla.

V pohádce bylo více takových vtipných replik, kterým se publikum smálo, ale nejvíce nás asi bavilo, jak autenticky mladí herci své postavy ztvárnili. A tak se pohádka líbila úplně všem – malým i velkým. Děkujeme za ten příjemně strávený podvečer šikovným hercům i jejich paní učitelce, Denise Fazekašové. Je to takové milé zakončení školního roku.

Více informací

Pozvánka

Více informací

Pozvánka

Více informací

Závěrečný koncert

Prázdniny už sice klepou na dveře, ale v naší škole se stále učí, v podstatě až do vysvědčení. A mnozí žáci ani ten fakt, že už je konec školního roku neregistrují a pilně cvičí. A právě tyhle žáky jsme mohli slyšet na čtvrtečním Závěrečném koncertu. Jistě mi dáte za pravdu, že jejich výkony byly krásné, a že stálo za to přijít. Tento koncert byl za hudební obor v tomto školním roce opravdu závěrečný, na chvilku nás možná neuslyšíte, nebo alespoň ne v prostorách školy, ale určitě se potkáme někde jinde. A pokud by se vám po nás stýskalo, máte ještě možnost přijít v úterý na interní klavírní koncert třídy učitelů H. Malá, M. Raková, P. Valvoda a v pondělí na představení literárně-dramatického oboru – Princezna ze mlejna. No a pak zase po prázdninách, což je za chvíli….

Více informací