Tel: (+420) 474 654 077
 • HISTORIE ŠKOLY

  Ve školní kronice (psané samozřejmě německy) , která zaznamenává první informace o zřízení této školy je psáno: " Na zasedání městské školní rady dne 22.12.1902 byla probrána otázka zřízení Měšťanské školy pro chlapce a dívky. Při audienci ve Vídni na příslušných ministerstvech zjistili členové poselství, že jirkovskou žádost o zřízení

  Státní reálky předcházelo již 34 žádostí jiných měst, která byla v pořadníku před jirkovskými. Návrh o zřízení a stavbu školy byl předán vedení města a přiškolených obcí. Usnesení místní rady z 25.1.1903 neodsouhlasilo výstavbu měšťanské školy, zástupci rady se nedohodli. Na výstavbu mělo přispět nejen město, ale i přiškolené obce (Kyjice /protestoval zástupce Kyjic/, Vinařice, Jindřišská atd.).

  více informací
 • MÚZA ▪ TALENT ▪ PÍLE

  Úryvek z umělcova deníku:

  ...tahle práce je krásná a šílená v tom, že nádeničíte s kladivem a dlátem, rozbíjíte skálu, lezete po lešení a po kolenou v prachu, v blátě, na slunci a zároveň vám úžasně maká mozek a cit. Je to spojení tvrdé fyzické práce a velkého duševního vypětí. Řešíte technické záležitosti stavby a zároveň přemýšlíte o výtvarné stránce sochy a snažíte se při randálu nástrojů a v oblacích prachu slyšet svůj vnitřní hlas a cit. Je to velké dobrodružství propojit tohle všechno dohromady. Moje štěstí vzniká v těchto propojených chvílích, když jsem sám v ateliéru a dílo se vylupuje. Jak já říkám, „začíná mluvit".

  fotogalerie
 • RED DWARF Band

  Red Dwarf Band je taneční orchestr ZUŠ Jirkov, který byl založen v září roku 2000, pod názvem New Sound a jeho stylový žánr se léty vyvíjel od pop music, přes filmovou hudbu, rock´n roll, až ke swingu a jazzu, kde se orchestr hlásí ke svému big bandovému obsazení. Ve školním roce 2006/2007 se orchestr, díky oblíbenosti britského sitcomu Červený trpaslík, přejmenoval na Red Dwarf Band, čímž změnil i svoji image z modré barvy na červenou, a s tím i částečně souvisí název jejich druhého CD – Zpátky v červeném. V současné době má orchestr 23 členů a jeho věkový průměr je 16 let.

  více informací
 • MĚSTO JIRKOV

  Z Historie

  Počátek dějin města Jirkova není příliš jasný a je kladen do poslední třetiny 13. století. Avšak tvrzení, že byl Jirkov v roce 1269 založen z podnětu krále Přemysla Otakara II....

  Červený hrádek

  Původní hrad Borek byl založen krátce před rokem 1415 rodem Kraa. Protože byl další z pánů Václav z Moravěvsi a Kopist katolík a odpůrce revolty, byl hrad Borek roku 1421 dobyt husity a vypálen. Hrad byl dokonce na čas opěrným bodem samotných husitů, ti jej pak znovu obléhali i v letech 1432 a 1433 (opět byl dobyt). Ve 20. letech 15. stol. byl opravován, nově pokryt a jeho fasáda byla červeně natřena. Tehdy získal i nové jméno - Červený hrádek.....

  fotogalerie
 • ARTalent

  školní časopis

  Redakce ARTalent pracuje ve složení:

  • Mgr. Miroslava Raková ( rak )

  • Mgr. Marie Hánová ( ham )

  • Ivana Švejkarová ( švi )

  • Mgr. Šárka Bečvářová ( ŠB )

  • Romana Olivíková ( oli )

  více informací
 • Přátelé školy

  Vážení a milí…

  …návštěvníci našich webových stránek, děkuji vám, že se zajímáte o naši školu a dění kolem ní a jako takový malý bonus jsem pro vás připravila tento koutek. Je to takové komorní setkání s lidmi, kteří toho sami v životě dokázali velmi mnoho, před jejichž uměním smekáme, vážíme si jich a obdivujeme je nejen za jejich obrovské umění, ale především za to, že zůstali stále lidmi.Tato sekce vznikla s jejich laskavým svolením, takže fotografie i nahrávky jsou tu pro vaše potěšení a také jako poděkování těmto lidem, které máme rádi.

  Milena Sailerová

  více informací

Pozvánka

   

Více informací

Mikulášský koncert

 

Mikulášský koncert patří již dlouhá léta neodmyslitelně k tradičním předvánočním akcím. Těší se na něj hlavně mladší žáci, kteří s nedočkavostí očekávají příchod Mikuláše, anděla i čerta. Naše děti jsou hodné a šikovné, proto k nám přiběhne vždy jen malý rozverný čertík, který je trošku rozpustilý a všechno poplete. Tak tomu bylo i letos. Čertík se ztratil Mikuláši i andělovi a zatoulal se samozřejmě do ZUŠky o něco dříve. Vyslechnul si na koncertě naše žáčky, kteří krásně zazpívali nebo zahráli na různé hudební nástroje a pak společně přivolali Mikuláše s andělem. Ti pro naše malé hudebníky přinesli plný pytel sladkých dobrot, které si všichni za svůj výkon na pódiu zasloužili.

Více informací

Pozvánka

Více informací

Adventní koncert 2018

 

Čtvrtečním Adventním koncertem začala v naší škole šňůra předvánočních akcí, mezi něž, samozřejmě, patří právě i koncerty.  Kromě koncertů to bude ještě vánoční výstava výtvarného oboru, charitativní prodej zboží na náměstí a pak ještě mnoho interních koncertů našich učitelů a jejich žáků. A musím říct, že start to byl opravdu dobrý, takže se můžete těšit i na další skvělé koncerty. Spolu s přítomnými návštěvníky jsme si uvědomili, kolik máme šikovných žáků a učitelů, kolik bezva nápadů, a také to, že nám žáci zrají jako víno. Kdo navštěvuje koncerty pravidelně, ten posun vidí na každém dalším vystoupení. A tak si přeji, aby to tak bylo stále a více….

Více informací

Charitativní advent

Přestože to tak venku nevypadá, o víkendu už nás čeká 1. adventní neděle, a tedy i rozsvícení první svíčky na adventních věncích a jiných dekoracích. Znamená to tedy, že se už brzy budeme potkávat se sváteční náladou v předvánočním čase, který má své kouzlo právě pro tu krásnou změnu v chování lidí – přejí sobě i druhým zdraví, pohodu a klid. A v tomto období myslí i na lidi, kteří jsou na tom v mnoha směrech hůře, než oni sami a snaží se jim alespoň finančním příspěvkem pomoci, aby byl jejich těžký život, byť jen přechodně, o něco lepší, snesitelnější. V Jirkově mají tuto možnost všichni případní dárci třeba na Charitativním Adventu, který již několik let pořádá město Jirkov ve spolupráci se školami a dalšími městskými organizacemi. Tentokrát se bude konat přímo před radnicí, na náměstí Dr. E. Beneše, v pondělí 10. prosince 2018. Každoročně se zapojuje i naše škola, a protože jste pokaždé velmi zvědaví, co jsme si pro Vás ke koupi připravili, a jak můžete tedy přispět pro dobrou věc, mám tu pro Vás pár inspirativních fotek, abyste zavítali k našemu stánku a koupí dárku udělali radost hned dvakrát – jednak obdarovanému a jednak nemocným dětem, pro které bude výtěžek z celé akce. Rozsvícený vánoční strom, stánky s výrobky a radost dětí, to je poznávací znamení, podle kterého nás najdete. Těšíme se!

 

Více informací