Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

Úspěch v kraji

Krajské kolo národní soutěže ZUŠ v komorní hře s převahou dechových nástrojů, se v letošním roce uskutečnilo v ZUŠ Litoměřice. Naše škola vyslala na základě postupu z kola okresního svá dvě želízka v ohni, a sice trio Gold in black, ve kterém hrají Lucie Skalníková (alt saxofon), Nicol Matějková (alt saxofon) a Martin Matocha (klarinet)…

…..a dále ještě saxofonové kvarteto, v obsazení Adéla Dobešová (alt saxofon), Nicol Matějková (alt saxofon), Vít Novák (tenor saxofon) a Jan Řezníček (baryton saxofon).

A přestože konkurence je v krajském kole již hodně veliká, oba naše soubory se zařadily mezi ty nejlepší. Trio Gold in black, ze třídy paní učitelky Kateřiny Škardové, získalo 2. místo. Saxofonové kvarteto i pan učitel Vilém Liebig, se mohou radovat z místa prvního a postupu do kola nejvyššího, celostátního.

Blahopřejeme žákům i jejich učitelům, kteří takto vzorně reprezentovali naši školu!