Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

Litvínovské dřevohraní 2019

Soutěže jsou v plném proudu, takže se nám občas stane, že se prostě musíme rozdělit a v jednom dni soutěžíme na různých místech. V pátek 12. dubna byla naše škola pořadatelem krajského kola národní soutěže základních uměleckých škol ve hře na elektronické klávesové nástroje a zároveň se dvě hudební tělesa naší školy zúčastnila soutěže dřevěných hudebních nástrojů v Litvínově, s názvem Litvínovské dřevohraní. I letos mělo Dřevohraní vysokou úroveň a velmi dobře vybudovanou organizaci. Zúčastnily se ho soubory i sólisté z celé republiky i ze zahraničí. Bylo i setkáním se soutěžícími, kteří se představili v krajském kole celostátní soutěže ZUŠ v komorní hře a připravují se na celostátní kolo v Liberci. Samozřejmostí byla strava a ubytování pro účastníky, poskytnuté v rámci dotací z Euroregionu Krušnohoří. Duší soutěže a  hlavní organizátorkou je Barbora Kozová, které patří velké díky. A v tom výčtu kladů bych málem zapomněla na to, jak vlastně naše soubory dopadly. Trio Gold in black, ze třídy paní učitelky Kateřiny Škardové, získalo 2. místo a saxofonové kvarteto ze třídy pana učitele Viléma Liebiga se umístilo na 1. místě. Žákům i jejich učitelům patří, samozřejmě, velká gratulace!