Naše talentovky na střední školy

Výstava nazvaná NAŠE TALENTOVKY na střední školy, byla mezi naše školní výstavy zařazena mimořádně. V letošním školním roce se totiž na přijímací talentové zkoušky na střední umělecké školy připravovalo oproti loňským letům více žáků. Deset žáků z výtvarného oboru uspělo a bylo přijato na jejich vysněnou střední školu s výtvarným zaměřením. Jelikož příprava na talentové zkoušky je dlouhodobou záležitostí, musí se jí jednotlivci věnovat soustavně i několik let. Každý z adeptů měl ke zkouškám připraven soubor zhruba dvaceti prací.  Bylo tedy z čeho vybírat, a proto jsme se rozhodli některé z těchto prací vystavit a ukázat je nejen odborným porotám na středních školách, ale také naší veřejnosti. Můžeme tak obdivovat talent, kreativitu a trpělivost našich mladých výtvarníků a popřát jim v novém školním roce na nové škole hodně úspěchů. Výstava potrvá do 31. března a poté ji vystřídá výstava Jirkovské palety s tématem Vodní hlubiny.