Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

Klavíristé v okrese excelovali

Okresní kolo národní soutěže základních uměleckých škol, které se konalo v pátek, 6. března v naší škole, bylo velmi náročné a trvalo v podstatě celý den. Byl přihlášen velký počet soutěžících z celého okresu  –  40 sólových klavírů a 3 klavírní dua, celkem 46 soutěžících. Porota byla složená ze zástupců škol z okresu a předsedkyní poroty byla Mgr. Hana Tölgová, profesorka teplické konzervatoře. Často měla porota velmi nesnadnou práci, ale myslím, že do krajského kola byli vybráni opravdu ti nejlepší a budou náš okres 27.-28.3. v Litvínově na krajském kole soutěže skvěle reprezentovat.

Naše škola vyslala do okresního kola soutěže 12 sólových klavíristů a dvě klavírní dua. Výsledky jsou velmi potěšující – z deseti postupujících do krajského kola soutěže, je celkem 5 z naší školy. To mě, jako ředitelku, samozřejmě velmi těší a blahopřeji jak soutěžícím, tak i jejich učitelům. Děkuji jim za všechnu tu práci nad rámec povinností, za starost a především za profesionální přístup k výuce a vedení našich talentovaných žáků. A především za to, že v době snižování úrovně se stále snaží ji v naší škole držet vysoko.

 

 

A zde je výsledková listina klavírní soutěže:

Výsledková listina – klavír 2020