Činnost Základní umělecké školy Jirkov
Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

Mezinárodní hudební festival Pardubice 2021 a RDB

Jazzový orchestr naší školy, Red Dwarf Band, využil toho, že se zatím stále mohou konat kulturní akce a vyjel za hranice našeho okresu, aby se zúčastnil Mezinárodního hudebního festivalu Pardubice 2021. Sukova síň Domu hudby v Pardubicích byla důstojným místem pro tento festival.

    

Když v pátek ráno odjížděli hráči spolu s kapelníkem, Vilémem Liebigem od školy, netušili, s jakou náladou se budou večer vracet zpátky…..

           

A tak se rozjeli vstříc neznámému výsledku, ale s chutí a dobrou náladou, jako vždy. V porotě zasedli takové hudební osobnosti, jako Václav Hybš, Felix Slováček, Daniel Barták, Jaroslav Bayer a Tomáš Cistecký.

A když porota udělila orchestru RDB 2. místo, radovali se všichni, včetně kapelníka! Děkuji moc členům orchestru, že naši školu i město reprezentují tak vzorně, po všech stránkách. A děkuji kapelníkovi, Vilému Liebigovi, že má orchestr jeho zásluhou stále dobré jméno i kvalitu. Blahopřeji!