Činnost Základní umělecké školy Jirkov
Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

….ohlédnutí za časem adventním….

Literárně-dramatický obor není možná tolik vidět, ale i on v tomhle školním roce naplno pracuje. V čase předvánočním se někteří žáci zapojili do programu KVIZ  a byli tak na zámku k vidění ve vánočním bloku několika představení…

Nebe, peklo, ráj – 03.12.2021

Na akci s názvem Nebe, peklo, ráj se návštěvníci setkali s čerty i anděly. V prostředí bývalých pivovarských sklepů a městské věže to ožilo a naši žáci vykouzlili dokonalou atmosféru pekla.

   

Adventy na zámku  – 28.11. /  05/12.  / 12.12. / 19.12.2021

K vánočnímu období patří i adventní prohlídky na zámku Červený Hrádek. Naši žáci pomáhali jak s přípravami a výzdobou zámku, tak i se scénářem samotných prohlídek. Každá adventní neděle se nesla v jiném duchu. Přástky, vánoční přípravy a úklid zámku, příprava štědrovečerní večere, čert a Mikuláš, tradiční koledy, betlémy atd. V připravených i improvizovaných scénkách žáci provázeli návštěvníky celým programem.

   

Živý betlém – 24.12.2021

Přestože aktuální situace neumožnila uspořádat tradiční Živý betlém na zámku Červený Hrádek, čekalo na kolemjdoucí návštěvníky milé překvapení. Žáci literárně-dramatického oboru se 4 dny před Štědrým dnem rozhodli živý betlém uskutečnit. Narychlo tak připravili potřebné kostýmy a rekvizity, sehnal se Ježíšek….a kdo šel náhodou kolem, mohl vidět průvod, který se šel poklonit malému Ježíškovi….prostě tak, jak to na Štědrý den bývá…