Mezinárodní výtvarná soutěž Karel IV. očima dětí

Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze vyhlásila v tomto školním roce mezinárodní výtvarnou soutěž Karel IV. očima dětí  k příležitosti 700. výročí narození Karla IV. Soutěž byla určena účastníkům do 18 let. Cílem soutěže bylo přiblížit dětem dobu Karla IV. a jeho život, proto se práce mohly zaměřit nejenom na portrét Karla IV., ale také výjevy z významných okamžiků jeho vlády či ze života jeho rodiny. Do soutěže bylo zasláno na 10 000 výtvarných prací a zúčastnily se nejen děti z České republiky, ale i ze zahraničních škol (Anglie, Arménie, Austrálie, Belgie, Brazílie, Chorvatsko, Irsko, Itálie, Lucembursko, Německo, Nový Zéland, Saúdská Arábie, Slovensko, Ukrajina, USA a další). Naše žákyně výtvarného oboru Barbora Musilová, ze třídy paní učitelky Ivany Švejkarové, soutěžila se svojí perokresbou, za kterou od poroty získala 2. cenu ve III. kategorii / kresba. Výherkyně byla pozvána 16. června do Prahy na slavnostní vyhlášení vítězů a vernisáž výstavy oceněných prací. Ceny předávala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Kateřina Valachová, Ph.D., a ředitelka muzea PhDr. Markéta Pánková.

Bára si svůj slavnostní den v Praze krásně užila, vychutnala si také tu jedinečnou atmosféru a my jí budeme přát další výtvarné úspěchy. Blahopřejeme!