Mia Dance Cheb 2024

V sobotu 13. dubna se rozjela děvčata ze třídy paní učitelky Michaly Pořické do Chebu, aby svoji choreografii Survivor předvedla na taneční soutěži Mia Dance. Děvčata soutěžila v kategorii Junior Contemporary/Modern Dance a za svůj výkon byla oceněna 4. místem. Ano, je to sice ta nepopulární, „bramborová medaile“, to je fakt, ale někdy je důležitější bezva pocit z dobře odvedené práce, než všechny medaile světa! A já myslím, že děvčata to přesně takhle vnímala!


Orchestr 1. v krajském kole!

Soustředění orchestru v Zásadě přineslo své ovoce - v krajském kole soutěže ZUŠ, které se konalo v sobotu, 13. dubna v Litvínově, získal orchestr Red Dwarf Band 1. místo! A tak si z Litvínova kromě diplomu přivezli členové orchestru, včetně kapelníka, Viléma Liebiga, i spoustu radosti a dobré nálady! Blahopřejeme a radujeme se spolu s nimi!


Klavírní putování

V pátek 12. dubna se sešli mladí klavíristé z celého kraje v Základní umělecké škole v Teplicích. Zájem o účast na letošním v pořadí druhém koncertě projektu Klavírní putování projevilo 15 ZUŠ Ústeckého kraje. A tak musely být uspořádány koncerty dva. Na jednom z nich se představily i žákyně naší školy – Elisabeth Volšová (p. uč. Miroslava Raková), Marie Matošková (p. uč. Žanna Šepeleva) a Mariia Pugachova-Tonkonohova (p. uč. Žanna Šepeleva). Všechny tři dívky se nedávno zúčastnily krajského kola soutěže ZUŠ a na koncertě v Teplicích si pro potěšení ještě jednou zahrály výběr skladeb ze svého soutěžního repertoáru. Celý koncert proběhl v krásné přátelské atmosféře, umocněné prostředím nově zrekonstruovaného koncertního sálu s velmi dobrou akustikou. Žáci byli za svá vystoupení po zásluze odměněni potleskem a spolu se svými učiteli i drobnými dárky. Po koncertě nechybělo ani malé občerstvení. Těšíme se, že podobná koncertní setkání budou pokračovat i v dalším školním roce.


Jarní koncert

Také se vám zdá, že čas letí tak nějak stále rychleji? V naší škole tento jev sledujeme v souvislosti s jednotlivými akcemi – v září se dolaďují rozvrhy, chystá se první koncert, podzimní, ten bývá na přelomu října a listopadu a vlastně najednou chystáme koncert Mikulášský, pak všechna ta vánoční setkání a koncerty….pak vládne v rodinách předvánoční shon, takže čas se nepočítá a najednou je leden! A jakmile je leden a s ním i vysvědčení, tak to už je pomalu konec školního roku, protože na přelomu ledna a února se nacvičuje program na soutěže, je plno práce…jakmile soutěže proběhnou a spolu s nimi i koncerty vítězů, tak už v podstatě na dveře ťuká jaro. Je to opravdu velmi rychlé. No a spolu s jarem se konají, kromě mnoha dalších akcí, takové ty pravidelné koncerty – Jarní, Májový a pak už Koncert absolventů a koncert Závěrečný! A to je konec školního roku a prázdniny! A prázdniny se přehoupnou rychleji, než by se nám líbilo a opět začne ten stejný scénář, jen se každý rok ještě trošku zrychlí…..

A tak se stalo, že přestože školní rok nedávno začal, tak dnes už se uskutečnil Jarní koncert! Což podle toho mého nastíněného scénáře znamená, že už nebude tak moc akcí a školní rok se překlopí do prázdnin….Ale pár akcí ještě proběhne a já se budu moc těšit, že budou stejně pestré a zdařilé, jako byl právě ten dnešní, opravdu jarní koncert. Přinesl plno barev a milých překvapení, a to díky žákům a jejich učitelům, kteří si tuto krásnou, barevnou paletu připravili právě pro vás, diváky!


Red Dwarf Band v Zásadě

Zásada u Kadaně je rekreační středisko, které se párkrát do roka stává přechodným bydlištěm orchestru Red Dwarf Band. Členové orchestru se tam většinou scházejí před nějakou významnou akcí, soutěží, aby tam v klidu doladili svůj koncertní program, ujasnili si vše potřebné a na akci byli perfektně připraveni. Je to tedy vlastně takové naše detašované pracoviště. Nejinak tomu bylo i tentokrát – o víkendu 5.-7.4.2024 se v Zásadě připravovali na krajské kolo národní soutěže ZUŠ, které se bude konat za týden, v sobotu 13.4.2024 v Litvínově. Že to byl víkend vskutku pracovní, to vidíte i ve fotodokumentaci. Takže jim budeme držet palce, aby jejich úsilí bylo odměněno pěkným výsledkem.