Krajská soutěž EKN - 3 soutěžící, 3 postupy do celostátního kola!
Sobota 22. dubna byla nejen krásně teplá a slunečná, ale také radostná! O tu velkou radost se postarali tři žáci naší školy, kteří postoupili z okresního kola (Litvínov) do kola krajského (Teplice) a naši školu tam vzorně reprezentovali! Byla to Sofie Jánská ze třídy paní učitelky Martiny Slámové a Vojtěch Dvořák a Tereza Musilová ze třídy pana učitele Pavola Kuboška. Je to možná až neuvěřitelné, ale všichni tři soutěžící získali od poroty 1. místo a s ním i postup do kola nejvyššího, celostátního. Takže 26. května svůj repertoár představí i odborné porotě v Praze a budou soutěžit s těmi nejlepšími hráči na elektronické klávesové nástroje z celé republiky! Blahopřeji soutěžícím i jejich učitelům a v tom posledním, nejvyšším kole jim přeji hodně štěstí!
Jarní koncert
Čtvrteční Jarní koncert žáků byl takovým malým pohlazením po duši. Naši žáci si spolu s učiteli připravili ochutnávku všech možných stylů, vystřídaly se všemožné nástroje a samozřejmě také zpěv. Dle vašich ohlasů soudím, že se vám koncert líbil, takže než skončí školní rok, těšte se ještě na pár podobných. Ale letí to, přátelé….
Jirkovská paleta má 30 let
Celostátní výtvarná soutěž Jirkovská paleta s tématem ART JE UMĚNÍ oslavila letos již 30 let svého trvání. Cílem soutěže byla subjektivní výpověď žáků na základě pozorování, poznávání, zážitků a zároveň snaha vést žáky k citlivému vnímání a otevřenému přístupu k umění. Soutěžící mohli pojmout dané téma z různých úhlů pohledu, měli možnost seznamovat se s různými druhy umění, které je součástí lidské kultury – hudba, výtvarné umění, divadlo, tanec nebo alternativní umělecké směry.
Výtvarná soutěž byla vypsána pro sedm kategorií od mateřských škol, základní školy až po základní umělecké školy a dospělé. Letošního 30. ročníku Jirkovské palety se zúčastnilo celkem 30 škol, do soutěže přihlásily školy 404 prací plošných i prostorových. Nejvzdálenější zúčastněné školy byly např. z Břeclavi, Blatné, Březnice či Chlumce Nad Cidlinou.
Soutěžní práce posoudila v pátek 14. dubna odborná porota, která se sešla ve složení – MgA. Jiří Němec (akademický sochař), Sylva Prchlíková (litvínovská výtvarnice) a Josef Švancar (výtvarník z Orasína). Jako vždy byly soutěžní práce anonymní a porota udělila místa v každé kategorii.
Ve čtvrtek 4. května od 16:30 hodin se bude konat slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže a předávání diplomů a cen v Koncertním sále ZUŠ Jirkov za přítomnosti vedení města Jirkov a po vyhlášení proběhne vernisáž oceněných prací v Galerii dětí ZUŠ Jirkov. Srdečně zveme oceněné i zúčastněné školy a všechny příznivce nejen výtvarného umění.
Výsledková listina - JP – ART JE UMĚNÍ, 30. ročník
Koncert učitelů
Koncert učitelů patří již mnoho let mezi jednu z tradic naší školy. Z obecného typu učitelských koncertů se postupně staly koncerty monotématické a získaly si svým zajímavým obsahem jak nás, učitele, tak i publikum. Tradicí je i to, že si učitelé dávají tyhle koncerty sami sobě k svátku Dne učitelů, tedy oslavují svůj svátek prací! Letos jsme si pro své příznivce připravili koncert s názvem Tajemná zahrada. Nápad vznikl na motivy pohádky Jiřího Trnky, Zahrada. Tuto pohádku Trnka nejen ilustroval, ale i sám napsal. Pět kluků otevře starou rozvrzanou branku a vejdou do krásné, tajemné zahrady, kde potkají kamenného trpaslíka.....odhalují rozličná tajemství....a my jsme si tohle všechno pro své posluchače připravili formou skladeb. I ty přinášejí rozličná kouzla, překvapení, nápady...navozují různou atmosféru...pocity...a to je právě na umění to krásné. Jsem přesvědčena o tom, že si každý z přítomných na koncertě našel přesně ten svůj pomyslný šálek té své, nejlepší kávy...ať už v podobě čísel sólových...komorních....pěveckých, nebo třeba bicích! A tak pokud vám to z jakýchkoliv důvodů nevyšlo a na koncert jste přijít nemohli, pojďte s námi vstoupit do naší "tajemné zahrady" alespoň formou fotodokumentace....
Protože koncert učitelů nesl tentokrát podtitul Tajemná zahrada, přizpůsobili jsme tomu samozřejmě i výzdobu sálu....
Všechny dojmy z koncertu se pak ještě probíraly u občerstvení.....
Akordeonistka má 1. místo v krajském kole!
Republikové soutěže základních uměleckých škol, které každoročně vyhlašuje Ministerstvo školství, pokračovaly v pátek, 31. března krajským kolem soutěže ve hře na akordeon. Naše škola měla v této soutěži jednu zástupkyni, a sice Natalii Zemanovou, ze třídy paní učitelky Martiny Slámové. Natalia získala v soutěži 1. místo, a tak udělala ve Štětí radost nejen sobě, ale především své paní učitelce. Blahopřejeme oběma!




