Jirkov uslyší dva velké mistry

Na listopadovém koncertě se v Jirkově sejdou dva velcí mistři svého oboru. Jiří Vodička je špičkový houslista, který bravurně zvládá i ty nejtěžší houslové skladby. „Ďábelský houslista s dech beroucí rychlostí …“ – takto popsal americký hudební kritik houslovou virtuozitu Jiřího Vodičky na Tübigenském festivalu v r. 2013. Jeho obrovský talent se projevil už v mládí, kdy na sebe upozornil vítězstvími v mnoha českých i mezinárodních soutěžích. Vystupuje jako sólista s význačnými českými i zahraničními orchestry, bývá pravidelně zván na významné festivaly, věnuje se též komorní hře, je koncertním mistrem České filharmonie, pedagogicky působí na Pražské konzervatoři a Ostravské univerzitě. Hraje na vzácný italský nástroj Josepha Gaglianiho z roku 1774. Na koncertě v Jirkově bude Jiřího Vodičku na klavír doprovázet Martin Kasík, který patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. Je vynikající sólista i komorní hráč, který vystupuje na prestižních koncertních pódiích po celém světě. Má strhující, brilantní techniku, tvořivý, poetický přístup k interpretaci, kterým zachycuje mimořádnou bohatost a proměnlivost nálad. Výchově nastupující klavírní generace se věnuje na Pražské konzervatoři a Akademii múzických umění. Bude jistě potěšením a mimořádně krásným hudebním zážitkem vyslechnout skladby L. Janáčka, F. Chopina, C. Saint-Saense a C. Francka v podání těchto dvou mistrů na koncertě 15. listopadu od 18.30 hod. v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově.