Vánoční čas

Vánoční čas trávíme již od prvního adventu a užíváme si jej vánočními přípravami až do příchodu Štědrého dne. Letos jsme i naši výstavu výtvarného oboru nazvali Vánoční čas a snažili jsme se tuto předvánoční dobu využít kreativně a svátečně. Témata s vánoční tématikou jsou vždy oblíbená, proto i letos jsme hledali nová zpracování tradičních vánočních témat a motivů. Vánoční stromečky žáci vytvářeli pomocí šablon a barevných kříd nebo jako papírové koláže. V hrnečcích s horkým punčem nebo horkou čokoládou jsme našli inspiraci ke kresbě vánočního voňavého zátiší a téma zimní krajiny jsme stylizovali do vyřezávaného motivu.  Mladší žáci vytvořili roztomilé betlémy jak plošné tak prostorové. Modelovali jsme z keramiky různé motivy andělů a andělé se stali inspirací jak pro kresbu, tak i malbu. Z keramiky si žáci vytvořili zdobené vánoční věnce nebo svícny, které využijí jako dárek pro někoho blízkého nebo jako vánoční výzdobu. O slavnostní hudební zahájení výstavy se postarali žáci pěveckého sboru paní učitelky Libuše Kulíškové, kteří se představili zpívanými koledami a vánočními písněmi.