Děti hrají dětem

V rámci našich výchovných koncertů pro základní školy nazvaný „Děti hrají dětem“ uspořádal školní orchestr Red Dwarf Band tři dopolední koncerty pro žáky ze 4. a 5. tříd základních škol v Jirkově. Dopolední výchovné koncerty mělo možnost navštívit a zhlédnout na 330 žáků. Orchestr se představil publiku svým letošním soutěžním repertoárem z krajského kola soutěže jazzových orchestrů, kde získal 1. místo. Kromě orchestrálních skladeb i skladeb zpívaných, o které se postarala zpěvačka orchestru, Eva Citráková, chtěli učitelé hudebního oboru předvést posluchačům hru na různé hudební nástroje. Mnoho dětí ze základních škol vůbec neví, co se v základní umělecké škole učí a na jakou hudební úroveň se dostanou naši žáci. Děti si měly možnost vyslechnout celou škálu hudebních nástrojů z dechového, klavírního, klávesového, kytarového, smyčcového, bicího i pěveckého oddělení. Koncert byl koncipován zábavnou formou, aby oslovil co nejvíce zájemců. Děti si mohly prohlédnout také výtvarnou výzdobu ve škole, byly zároveň pozvány na taneční i výtvarné akce a na divadelní představení. Škála možností výuky v ZUŠ Jirkov je opravdu bohatá a pestrá.

Zájemci o studium v některém z oborů – hudebním, výtvarném, tanečním a literárně-dramatickém, se mohou dostavit k zápisu, který se bude konat ve dnech 28. 5. – 31. 5. 2024 od 13:00 – 16:30 hodin v budově naší školy. Na všechny nové žáky se budeme těšit!

 

Související obrázky: