Srdcový král

Srdcový král, to jsou vlastně takové volné variace na hru Williama Shakespeara Večer tříkrálový, aneb Cokoli chcete, nadupané největšími hity Elvise Presleyho. Srdcový král je zároveň i mojí srdeční záležitostí. Už řadu let. Ráda vzpomínám i na jeho první uvedení v naší škole, někdy kolem roku 2019. Je fakt, že leccos se za ty roky změnilo, ale rozhodně jen a jen k lepšímu. Dorostli herci, zvětšil se sál, přibyla taneční složka a také vokální sbor. Jedno je ale pořád stejné – obrovské nadšení samotných aktérů, jejich učitelky a všech, co měli s tímto muzikálem něco společného. Zřejmě má takovou moc, že všechny zúčastněné prostě nadchne, vtáhne, pohltí, nedovolí jim pochybovat, prostě nejde to jinak, než naplno! A přesně takhle vypadala i pondělní premiéra Srdcového krále (10.-11.6.2024) v Jirkovském divadle. Kdo přišel, nebo třeba ještě i přijde (20.-21.6.2024), uvidí a pochopí.

A tak jednoho dne přijíždí do jednoho malého, nudného, ospalého městečka onen záhadný cizinec Chad, aby si nechal opravit svůj výstřední motocykl a aby život obyvatel toho městečka zpřeházel zcela naruby a už nikdy nebyl stejný jako dřív. Jeho rebelství je nakažlivé a někteří občané městečka si postupně uvědomují, že jejich životy jsou šedivé, prázdné, bez náboje, a že se dá žít i lépe. Nejprve s obavami a postupně pak stále přesvědčivěji mění své způsoby života, nenechávají se dále svazovat konvencemi, ale začínají žít tak, jak to sami chtějí a cítí.

Ano, je to v podstatě poselství, které má přesah i do dnešní doby a myslím, že bude poplatné každé době. Přijďte se podívat, zjistíte, že tohle nadšení je přenosné, a že budete odcházet domů s novým elánem a plni silné pozitivní energie.

Související obrázky: