Vánoční překvapení 2018

Vánoční výstava, která se konala v úterý 11. prosince, byla opět jednou z nejvíce očekávaných akcí výtvarného oboru. Vánoce jsou stále nejoblíbenějším svátkem dětí, a proto i jejich výtvarné práce jsou vytvářené s nadšením. Tématem letošní vánoční výstavy bylo „vánoční překvapení“, které čekalo na všechny příchozí návštěvníky. Každý z nás v koutku duše očekává nějaké alespoň malé vánoční překvapení, i když vzhledem k věku se očekávání a těšení začne postupně měnit. I dětem se postupem času mění náhled na životní hodnoty, začnou upřednostňovat například setkání celé rodiny a zdraví svých blízkých před hmotnými dárky. I my pedagogové se snažíme ve výtvarném oboru o vytváření uměleckého a nesobeckého pohledu na svět a chceme, aby žáci mysleli nejen na sebe, ale i na druhé. Vánoční výstava je tím nejlepším příkladem, protože ve svých dílech se děti zaměřily na někoho, koho mají rády a komu chtějí obrázkem, keramikou nebo prostorovou prací udělat radost. Ani na vánoční výstavě nemohl chybět zpěv a hudba, o kterou se nám postarali učitelé hudebního oboru, a samozřejmě nechyběl vánoční stromeček, který má opravdu velkou moc a umí navodit překvapivě spontánní předvánoční atmosféru.