Činnost Základní umělecké školy Jirkov
Tel: (+420) 474 654 077

ZUŠ Jirkov

Zimní olympiáda dětí a mládeže

Zahajovacím ceremoniálem v neděli 19.1.2020 oficiálně začala v Karlovarském kraji IX. Zimní olympiáda dětí a mládeže. Slavnostní ceremoniál se konal v karlovarské KV Areně a představili se na něm soutěžící olympiády. Olympijskou pochodeň nesla bývalá lyžařka Šárka Strachová. Dějištěm devátého ročníku olympiády budou kromě Karlových Varů také města Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov.  Mladí sportovci ze 14 krajů se utkají ve dvanácti sportech a třiatřiceti disciplínách, soutěžit bude 1339 sportovců.

Součástí olympiády je i soutěž ve hře na elektronické klávesové nástroje, ve které naši školu reprezentoval Lukáš Jan Kolínský, ze třídy paní učitelky Jitky Bartoňové.  V porotě zasedli kapacity jako Martina Krejčí, Martina Šobová, Michal Hodan, Radim Linhart a Eduard Spáčil. V silné konkurenci obsadil Lukáš 12. místo, naši školu vzorně reprezentoval a my mu za to děkujeme a blahopřejeme. Jak řekla  primátorka hostitelských Karlových Varů, Andrea Pfeffer Ferklová: „Olympiáda není jen o vítězství, ale i o potkávání nových kamarádů.“