Úspěšné sesterské duo

Z Listiny mladých umělců jsme si do letošní koncertní sezóny vybrali mezzosopranistku Jarmilu Kosinovou, která se svými úspěchy zařadila mezi hvězdy pěveckého nebe. Je absolventkou konzervatoře v Pardubicích a AMU v Praze, zúčastnila se několika mezinárodních pěveckých soutěží ( Varšava, Mnichov, Graz, Karlovy Vary ) a jako sólistka spolupracuje s mnoha soubory a orchestry u nás i v zahraničí,  hostuje v Komorní opeře Praha, v Divadle J.K.Tyla v Plzni a ve Státní opeře Praha.

Velice často vystupuje se svou sestrou Danielou Kosinovou, která je rovněž absolventkou konzervatoře v Pardubicích a AMU v Praze. V současné době je klavíristkou a varhanicí Symfonického orchestru FOK v Praze a vedle klasické hudby je úspěšná i jako skladatelka a interpretka hudby na pomezí jazzu, blues a dalších žánrů. Spolu se představily posluchačům nejen v mnoha zemích Evropy, ale také v africké Namibii. Do Jirkova zavítá úspěšné sesterské duo v úterý 13. listopadu. V průběhu večera zazní písně a operní árie českých i světových skladatelů a také sólové klavírní skladby Daniely Kosinové.

Koncert začíná v 19 hod. v koncertním sále Základní umělecké školy v Jirkově.

PROGRAM KONCERTU