Klavíristé po roce opět v Galerii Jirkov

Výtvarné umění si dobře rozumí s tím hudebním. Dokladem toho jsou již pravidelné podzimní klavírní koncerty v jirkovské galerii. A je jedno, zda právě probíhá výstava obrazů moderního umění, fotografií či třeba minerálů, jako tomu bylo tentokrát. Vždy vytvoří příjemné prostředí pro probíhající koncert a vše k sobě dobře ladí. A stejně tak to bylo i ve čtvrtek 16. listopadu, kdy se po roce v Galerii opět potkali klavíristé jirkovské ZUŠ. Paní učitelky Miroslava Raková a Žanna Šepeleva připravily se svými žáky pestrý program klavírních čísel sólových i čtyřručních. Bohatý program zahrnoval skladby autorů mnoha národností, díla různých žánrů a stylů. Představili se žáci všech věkových kategorií  – od prvních ročníků až po studium pro dospělé. Při jednotlivých vystoupeních účinkující potleskem odměnili příbuzní, známí a kamarádi, kteří je přišli na koncert podpořit. Příjemný kulturní večer dokreslila slovem paní Hana Zvalová, která přítomným představila aktuální výstavy. Těšíme se, že tato hezká tradice listopadových klavírních koncertů zůstane zachována i nadále a milovníci klavíru se v Galerii Jirkov sejdou opět za rok.