Vánoční příběh

Vánoční výstava výtvarného oboru, konaná 12. prosince, měla podtitul Vánoční příběh. Nabídla návštěvníkům vánoční příběhy žáků, zpracované v různých výtvarných technikách. Vernisáž vánoční výstavy zahájila vánoční písní Pavla Juppová a navodila všem příjemnou předvánoční náladu a atmosféru.

Vánoce jsou pro většinu lidí a hlavně dětí ty nejkrásnější svátky v roce, které jsou vždy jedinečné. Každý z nás žije a zažívá v každodenním životě, v adventním čase i o vánočních svátcích své vlastní vánoční příběhy a nejenom ty se naši žáci snažili výtvarně zpracovat podle svých představ a schopností. Připomněli jsme si také společně s žáky naše české vánoční tradice, zvyky a symboly, na které by se nemělo zapomínat. Vánoce jsou rovněž spojeny se zimou a i toto roční období si zasloužilo výtvarné zpracování. Proto se na výstavě objevily zimní příběhy i zimní symboly, jak v plošném, tak i v prostorovém provedení. Vánoční téma je tak široké, že i když jsme s žáky začali pracovat  na tématu v listopadu, neobsáhli jsme vše, co jsme zamýšleli. Důležité však bylo, že děti pracovaly na svých vánočních a zimních výtvorech s nadšením a chtěly svými výtvarnými vánočními příběhy udělat radost svým nejbližším.